Výdělek na Internetu

Ostrov

LOST
Ztraceni

Ostrov

LOST


 

Poloha ostrova je nejistá, ikdyž podle místa havárie to bude nejspíše někde v Pacifiku. Ale nevíme kde a v jakém čase.Podle podnebí na ostrově lze vyčíst, že bude ležet v subtropickém nebo tropickém pásu. Což nás navádí k rovníku na sever od Sydney. je tedy zřejmé, že ostrov se bude nacházet severně od Austrálie. Ostrov je dokonale maskován. Je však otázkou jakým způsobem. Existuje více možností - buď je skutečně maskován elektromagnetismem, nebo v tom mohou mít prsty vláda nebo jiné nadnárodní společnosti. Další možností je The Hanso Foundation nebo Druzí,kteří mohli také ostrov zamaskovat. Je jisté, že Druzí moc dobře vědí, kde je, ale nejspíše nejsou jediní. Otázkou zůstává, kolik dalších lidí nebo organizací zná polohu ostrova. Také je tu možnost, že v Pacifiku může být jen vstup, kterým se dostaneme na ostrov, který leží úplně někde jinde (třeba i v jiném vesmíru nebo alternativní realitě). Kdo ví. Z ostrova se lze dostat zatím dvěma známými kurzy: Jedním odplul Michael s Waltem a druhým odletěla helikoptéra se Sayidem a Desmondem.

Podivné kolo v útrobách ostrova pro přemístění ostrova.Ostrov je plný různých anomálií. Je zde zvýšený elektromagnetismus takže tu nefungují kompasy, nejspíš tu plyne jinak čas (viz ep. 403), lidé tu slyší zvláštní šepot a mají halucinace, někteří lidé se tu zázračně léčí (Rose a Locke), jiní naopak umírají (společníci Rousseau a těhotné ženy které počaly na ostrově) a do toho všeho tu ještě lítá nějaký černý kouř se zabijáckými instinkty.Ostrov není nejspíš moc velký a poblíž něj je ještě jeden menší ostrůvek na kterém se nacházela stanice Dharmy Hydra. Ostrov má také velikou vulkanickou činnost. Výbuch sopky jsme mohli slyšet v Benově flashbacku (ep 320). Vesnice druhých (dříve bydliště členů Dharmy) se zřejmně nachází ve velkém kráteru. A popel kolem Jacobovy chatrče by také mohl být sopečného původu. Jak je na tom ostrov s flórou a faunou? Na ostrově roste papája obecná (Charlie: Lidi, kdo chce snídani? Mám papáji a..papáji.) , banány, mučenka jedlá, kokosové ořechy a určitě i nějaké další tropické ovoce. Zvířena je na ostrově taky bohatá. Najdeme tu divoká kuřata, včely, létavky a jedovaté pavouky (Niki a Paolo by mohli vyprávět). Z moře různé typy ryb, mořští ježci a žraloci. Ostrov je také obydlen stěhovavímy racky. Locka určitě potěšili divočáci a z výzkumů Dharmy tu zůstali lední medvědi.

Málo je známá ranná historie ostrova. Na ostrově najdeme zbytky starověkých civilizací ze zatím blíže neurčeného období- zbytek sochy (noha se čtyřmi prsty), další rozvaliny...


Ty musí znamenat nějakou vyspělejší kulturu která na ostrově žila. První, novější návštěvníci ostrova by měli být námořníci Černé Skály - Black Rock, která dorazila k ostrovu v roce 1882. Posádka se tehdy skládala z 40 lidí a hromady dynamitu. A určitě byli na lodi také nějací otroci jak to tehdy bylo dobrým zvykem. Majitel lodi se pravděpodobně jmenoval Magnus Hanso (že by vzdálený příbuzný Alvara Hansy zakladatele iniciativy Dharma?).
Black Rock


Uprostřed ostrova kotví loď. No ona sice nekotví, stojí přímo uprostřed džungle a je to strašlivá záhada. Jak se ta loď jmenovala? Black Rock (Černá Skála) a k ostrovu dorazila v roce 1882. Posádka se tehdy skládala z 40 lidí a několika otroků. Navíc byla plná dynamitu. K čemu na lodi asi potřebovali dynamit? To se asi nikdy nedozvíme. Majitel lodi se pravděpodobně jmenoval Magnus Hanso (že by vzdálený příbuzný Alvara Hansy zakladatele iniciativy Dharma?). Lodní deník z téhle lodi úspěšně vydražil Charles Widmore (tak to jsme vůbec nečekali) Ale jak se tam loď dostala? Většina teorií poukazovala na nějakou vlnu tsunami která by tam mohla loď zanést. Zejména teď když je tohle téma aktuální díky nedávnému neštěstí na Maledivách. Pak tu máme druhou možnost. Ostrov se umí přemisťovat a tak co když se přemístil zrovna na místo kde byla loď? A violá máme tu loď na ostrově. Je na tom trocha logiky. Dobrá tak moc logické to není protože ostrovy se obvykle nepřesouvají, ale je to přece LOST :)


Nigerijské letadlo

Možná po Danielle zde skončilo Nigerijské letadlo. Byli to pašeáci drog, kde heroin v soškách Panny Marie převáželi zabijáci převlečení za kněze. Tohle letadlo a průběh jsme mohli vidět v Ekově flasbacku v ep. 210. Místo Eka ale do letadla omylem naloží jeho batra Yemiho. Odlétali z Nigérie, kde byl ale jejich cíl? První co mne napadne ve spojitosti s pašováním heroinu, jsou státy Zlatého trojúhelníku - Barma, Laos, Thajsko (aspoň podle jedné hodiny zeměpisu). Kdyby jejich přistání by mělo být někde tady, asi se trochu vychýlili z kurzu, pokud přistáli na ostrůvku někde u Austrálie :)... Na ostrově objevili letadlo Locke s Boonem. Uvnitř Boone zaslechl tísňové volání skupiny zadní části letadla. Letadlo se ale uvolnilo z koruny stromů a společně s Boonem padá, což mu posléze přivede zranění, kterému nakonec podlehne. Po spojení obou skupin se k letadlu vypavují Locke s Ekem. Jsou vedeni zvláštními vizemi. Jedna také ukazuje, že má vylézt nahoru po kořenech na jakousi vyvýšeninu nebo co. Také tak udělá a vidí na zemi vysolený otazník. Tečku zakrývá právě letadlo. Náhoda?
Let 815

Tím samotný seriál začíná. Na opuštěný ostrov spadne let Oceanic 815. Kdo by čekal, že nejsou první, co na tomto ostrově v Tichém oceánu ztroskotali? Asi nikdo. Přežilo kolem 70 lidí. To už ale známe. Právě díky našim přeživším jsme v rámci seriálu objevili tenhle na první pohled obyčejný ostrov. Záhady ale postupně vyplouvají na povrch a přeživší (a my s nimi) si uvědomujeme, že Ostrov je důležitější a podivnější, něž se zdá...

 


 

 
© Petr Kučera 2007 - 2009