Výdělek na Internetu

Postavy

LOST

Ben
ZNÁMÁ FAKTA :

Druhý nejvýše postavený člen Druhých, výše je pouze tajemný Jacob. Ben se narodil nedaleko Portlandu, jeho matka při předčasném porodu zahynula. Jeho otec poté získal práci u Dharmy a spolu s malým Benem odplul na ostrov.


NA OSTROVĚ :

Benův otec pracoval na ostrově pro Dharmu jako řadový pracovník a dosti často dával Benovi za vinu smrt své ženy. Malý Ben se uzavřel do sebe a chtěl změnit svůj osud, to se mu podařilo, až když se spojil s původními obyvateli ostrova. Když vyrostl, přidal se k nim a pomohl zabít všechny stávající pracovníky Dharmy. Ben má určitě velmi zvláštní schopnosti, je to sice lhář, ale dokáže velmi schopně manipulovat s lidmi. A také nikdy člověk neví, co od něj čekat. Po havárii letu 815 na ostrově se Ben vydával za ztroskotance jménem Henry Gale, aby se vetřel mezi přeživší, několik dílů odolával mučení ze strany přeživších. Když ze zajetí uprchl, vypracoval plán a a zajal Jacka (a ostatní), aby ho donutil mu operovat nedávno zjištěný nádor. Vydává se za otce Alex, ale jejím skutečným otcem není. Mezi Druhými s přibývajícími ztrátami ubývá jeho autorita, aby si jí udržel, neváhal postřelit Locka. Během střetu přeživších s Druhými byl zajat, po rozdělení na dva tábory si ho vezme Locke, kde pokračuje ve svých konspiračních hrách a po čase je propuštěn na svobodu. Lidé z lodi prohlašují, že on je jejich hlavním cílem, ale Ben v konfrontaci přežije. Na základě rady od Jacoba "posune" ostrov mimo nebezpečí, ale sám je "posunut" do Afriky.BUDOUCNOST :

Po objevení se v Africe - Tunisu se Ben nejdříve spojí se Sayidem, kterého po smrti Nadji přemluví, aby pro něj pracoval. Pustí se do přímého souboje s Widmorem a jeho lidmi. Zároveň se snaží dát dohromady Oceanic 6 a přimět je k návratu na ostrov.John Locke


--
locke
--
Herec:
Terry O´Quinn

Narozen(a):
1956

Kde bydlel(a):
Tustin, USA

Co dělal(a) dříve:
Vedoucí v továrně na krabice, kterou vlastní Hurley.


Proč cestoval(a) letadlem:
V Austrálii byl na poznávací dovolené

Kde v letadle seděl(a):
24DZNÁMÁ FAKTA

Locke poznal své rodiče až ve velice pokročilém věku. Jenže jeho otec ho vyhledal jen proto, aby od něj získal ledvinu – ihned po transplantaci ho opustí. Locke je od tohoto incidentu velice nedůvěřivý a hledáním otce zničí všechny vztahy okolo sebe, při poslední konfrontaci s ním ho jeho otec vyhodí z okna. Locke přežije, ale je upoután na vozík. Získá místo v továrně, kterou vlastní Hurley, jeho novým životním cílem jsou hry a dobrodružství, proto se také chystá na velkou výpravu do Austrálie.


NA OSTROVĚ

Přestože strávil poslední čtyři roky před havárii na vozíku, na ostrově se mu zázračně vrátila schopnost opět chodit. Locke věří, že je jeho osudem zůstat na ostrově a způsobuje tak některé "nehody". Zpočátku vystupuje na ostrově nenápadně, pozornosti si zaslouží až když se vypraví na lov kanců. Imponují také jeho stopařské schopnosti, při jedné z výprav objeví společně s Boonem poklop. Neúspěšně se ho snaží společně otevřít, události okolo vedou až ke smrtelnému zranění Boona. Po otevření poklopu se uchýlí k počítači, snažící se nalézt smysl v zadávání čísel, když ale nevidí výsledek, přestane a způsobí tak elektromagnetický výbuch. Na ostrově zažil také setkání s monstrem. Sblížil se také s Druhými a na ostrově znovu potkal svého otce. Nabídku stát se jedním z Druhým ale napoprvé nevyužil, protože nedokázal svého otce zabít. To udělal až Sawyer. Ben poté ukáže Lockovi Jacoba a protože ho Locke slyší, Ben ho postřelí. Locke se málem zabije, ale pomůže mu Walt. Locke za každou cenu nechce z ostrova a proto zabíjí i Naomi. Po přijezdu lidí z lodi tvrdí, že tu nejsou proto, aby je zachránali a spolu s několika dalšími se odštěpuje a bydlí ve vesnici Druhých. Uvěří Benovi, že lidé z lodi přišli pro něj a pomáhá mu je dostat. Od Jacoba se posléze dozví, že mají "posunout" ostrov. Po vítězné konfrontaci s lidmi z lodi mu Ben předává velení nad Druhými, předtím ještě stačí Locke přesvědčit Jacka, aby lhal o jejich osudech na ostrově.


BUDOUCNOST

Locke se dostane zatím neznámým způsobem z ostrova. Jeho falešné jméno v budoucnosti je Jeremy Bentham. Brzy ale po návratu umírá a na jeho pohřbu se Jack a Ben dohadují o plánu vrátit se na ostrov.


Jacob


Jacob je údajně hlavním z druhých. Je na pomezí mezi životem a smrtí. Bydlí v malé chatrčí neznámo kde v džungli. Kolem chatrče je nasypaný jakýsi prach do kruhu. Nejspíš jde o popel z jeho hmotné tělesné schránky. Jako monstrum patří do oblasti sci-fi patří jacob do oblasti magické fantasi. Vidí ho pouze lidé které chce , aby ho viděli. Jacob je někdo , kdo ví o hystorii ostrova a jeho budoucnosti. Může to být takový duch co přijel jako kapitán lodi Black Rock. Může to být člověk z Dharmy , protože ta ho znala a věta: "Bůh tě miluje jako miloval Jacoba." , která byla ve vymívacím videu to jen potvrzuje. Podle všeho je otcem Richarda Alperta , který nejspíš nestárné. Když byl Ben malý kluk a teď vypadá pořád stejně. Richard byl jedním z Dharmy , protože nabýral vědce. Ben ho jako malý potkal v džungli , kde byl ale jako nevraživec. Možná , že Jacob vytváří některé přeludy , jako třeba Wolta , který zachránil Locka před sebevraždou. Ben ho postřelil , protože mu Jacob řekl : "Pomoz mi" a on to neslyšel.

Kdo to vlastně je Jacob. Co způsobuje jeho dipólní vizuálnost jenž způsobuje jeho viditelnost a naopak. Je to muž co nemá rád techniku. Proč by ji neměl rád. Možným důvodem je proto například rozpor s monstrem (monstrum je kibernacionální viz dolní pozice teorie). Rovněž je možné , že to není pravda. Že Benovi lhal , aby ho nenapadlo , že právě on je tím , kdo by mohl monstrum ovládati. Možná že monstrum není eterická bitost , ale co tedy tento muž? On by mohl být eterátorem. Vyžší bytost co získala přehled. Může to být i jeden z našich hrdinů z budoucnosti. Něco se mu ale stalo a to ho změnilo jak po fyzické tak po psychycké stránce osobnosti. Díky tomu , že cestoval časem či cestuje už předem ví co se stalo a kam směřujou otázky. Může pak snadno odpovídat. Možná se pokouší zvrátit opuštění ostrova. I Jack říkal , že se tam musí vrátit u musel pro to mít konkrétní a pádný důvod. Jacob se tedy vrací časem , aby zjistil podstatné informace , které vedli k něčemu špatnému. Na ostrově už má plán a chystá se zvrátit průběh událostí.

 
© Petr Kučera 2007 - 2009